כיצד נוכל לשמור על דודי השמש שלנו לאורך זמן?

דודי שמש מאפשרים לנו ליהנות ממים חמים במקלחת או באמבטיה לאורך זמנים רבים מאד בשנה, וחוסכים לנו את הצורך לעשות שימוש בדוד חשמלי. כמובן שעם זאת, כדאי לשים לב שאתם מתחזקים היטב ושומרים על דודי השמש שלכם. אל תשכחו שכמו כל מכשיר באשר הוא, גם דוד שמש יכול לסבול מבלאי לאורך השנים, וכמובן שדוד שהוא לא תקין, יחמם פחות טוב ולא באמת יספק לכם את המים החמים בכמות מספקת. לכן, הנה כמה טיפים גם על פתרונות יעילים לשמירה על דוד השמש, וכמובן מניעת סכנות מיותרות מאד, עבור כל דוד שמש שהותקן עבורכם.

הדרך המושלמת לשמריה על הדודי שמש

● מה הם הפתרונות היעילים ביותר לשמירה על הדוד שמש? - יש כמובן כמה דברים שאפשר לעשות כדי לשמור היטב על דודי שמש. קודם כל, רצוי מאד להתקין כבר בהתחלה מסנן אבנית בדוד השמש שלכם. המסנן עוזר לצמצמם ולהאט מאד את התהליך של הצטברות האבנית, וכך שומר על יכולת החימום המצוינת של הדוד שלכם. את המסנן רצוי גם להחליף כל תקופה, בין שנה וחצי לשלוש שנים - תלוי כמובן בכמות השימוש במקלחת ובכמות הנפשות בבית. מעבר לכך, כדי לשמור היטב על דוד שמש, רצוי בנוסף להימנע מהדלקה מיותרת של דוד החשמל - הדלקה מושכת וחימום יתר עלולים לפגוע בגוף הדוד, ולכן כדאי להתנהל בחסכנות. כמו כן, כדאי מלכתחילה לבחור בדודים שיש להם יכולת עמידות טובה יותר נגד אבנית ונגד תהליכים של חלודה - ושימו לב שיש להם ציפוי אמייל איכותי.

● כיצד נמנע מסכנות מיותרות לדוד שמש? - קודם כל, שימו לב למרכיב האחריות. אם יש לכם אחריות על דודי שמש, זה כמובן מעיד על האיכות שלהם. אחריות קצרה מידי וחלקית מידי, מעידה על כך שהאיכות של הדוד היא נמוכה, וכנראה תוך חמש שנים לכל היותר כבר יהיו לכם בעיות משמעותיות מאד שאולי יצריכו מכם להחליף את הדוד, וחבל שכך. במקום זה, בחרו תמיד בדודים שיש עליהם אחריות ארוכה ככל האפשר, ורצוי שהיא גם תהיה מלאה. מעבר לכך, בעת שאתם בוחרים דוד שמש, שימו לב שאין לו בעיות כבר בהתחלה. אם אתם שמים לב שרכשתם דוד חדש ושהוא לא מחמם את המים סימן שיש תקלה רצינית. אל תתחילו להתרגל למציאות הזו - אלא הזמינו טכנאי שיבדוק מה הבעיה. זה כמובן נכון גם לדודים ותיקים יותר - אבל על אחת כמה וכמה בחדשים, בהם מיותר שבכלל תתעלמו מהבעיה.

הפניה לגורם מקצועי היא חשובה

חשוב מאד לציין שבכל מצב שבו אתם מזהים שיש בעיה בדוד השמש, כדאי ליצור קשר עם גורם מקצועי. טכנאי דודים יסביר לכם גם מה התקלה שהוא טיפל בה אך חשוב מכך: הוא יסביר לכם מה תוכלו לעשות בדיוק מעתה ואילך, כדי לשמור היטב על הדוד שלכם. דודי שמש פאר ישמחו לענות לכל שאלותיכם.