צנרת סקדיול

 
דוד השמש, הנפוץ במיוחד בישראל בתור מדינה בעלת אקלים חם וריבוי של ימי שמש במהלך השנה, גם בעונות הקרות יותר, הוא למעשה מורכב ממנגנון די פשוט של קולטני שמש האחראיים על קליטת אנרגיה סולארית מקרני השמש, המומרים בתהליך פשוט של המרת אנרגיה, לאנרגית חום המחממת את המים שבכלי הקיבול של הדוד ואלו מובלים אל הצנרת הביתית לשימוש יום יומי.

בדוד השמש תוכלו למצוא גם מנגנון חשמלי, המאפשר חימום של המים על ידו בעתות בהן אין די שמש לחימום המים או במקרה בו נגמרים המים החמים לשימוש ויש צורך בעוד. דוד השמש נודע בשל החיסכון שהוא מאפשר בחשמל- שמשמעותו חיסכון בעלויות ושמירה על הסביבה. כיום במרבית הבתים הנבנים בישראל ברירת המחדל היא התקנת דוד שמש על גג המבנה וזאת מתוך ההכרה ביתרונות הרבים שטומן דוד מסוג זה.

בפאר מערכות אנרגיה סולאריות תוכלו ליהנות מהכוונה וייעוץ של מיטב המומחים המובילים ביותר בתחום מערכות סולאריות בשוק כיום, אשר יוכלו להציע לכם ממגוון המוצרים הקיימים בחברה, אשר נושאים את תווית היצרן ועומדים בתו התקן הישראלי.

הרחבה על צנרת סקדיול

 
כאמור לעיל, צנרת מסוג זה היא למעשה מפלדה מגולוונת והצנרת עצמה מגיעה במגוון קוטרים וסגנונות.
לדוגמא, סקדיול 40 הם צינורות פלדה ללא תפר, העומדים בתו התקן האמריקני ומשמשים למערכות חימום מים חמים וקרים ומשווקים בשחור או במגולוון.

האורך הסטנדרטי של צנרת מסוג זה הוא שישה מטרים. בצנרת זו עושים שימוש בדרך כלל בהקשר של מערכות חימום ודודים. לכל סוג צנרת סקדיול יש ייעוד שונה המותאם לה וחשוב מאד להתייעץ עם איש מקצוע באשר לשימוש בצנרת מסוג זה בהקשר של מערכות חימום סולאריות. בפאר מערכות אנרגיה סולאריות תוכלו למצוא את מיטב המומחים בתחום המערכות הסולאריות ואת מיטב חומרי הגלם, עם אחריות יצרן ותו תקן ישראלי.
 
התקנת דוד חשמל מקצר
 

חשיבות התאמת הצנרת במערכת החימום

כאשר אנו מדברים על דודים ומערכות חימום, ישנה חשיבות רבה לצנרת, לחומר ממנה היא עשויה וכמובן לייעוד הצנרת. כאשר אנו מדברים על מערכות חימום ועל דודים, המים הזורמים בתוך הצנרת הם בטמפרטורות משתנות, החל ממים קרים וכלה במים רותחים שלעיתים יכולים לעלות על מאה מעלות צלזיוס (טמפרטורת רתיחה), עד להגעתם למיכל הדוד שם מערבל המים והתרמוסטט יווסתו את הטמפרטורה של המים ויורידו אותה ל50 מעלות צלזיוס או פחות.

לכן, על הצנרת להיות עמידה בפני טמפרטורות קיצוניות. בנוסף, לאור העובדה שמים זורמים בצנרת בכל עת, פרט להפסקות מים, ישנה חשיבות לעמידות הצנרת בפני הצטברות של אבנית, שכן הצטברות של אבנית בטווח הארוך תאט את מעבר המים ואף עשויה להביא למצב של סתימה מלאה של הצינור כולו ולתפקוד לקוי ואף הפסק התפקוד של הדוד. לכן, חשוב לא רק לבחור את הצנרת המתאימה אלא גם לוודא תחזוק שוטף של הצנרת והדוד כולו, באמצעות ניקיון פנימי והחלפת החלפים השונים הצוברים אבנית ומאטים ופוגמים בתפקוד הדוד החשמלי או דוד השמש.

בפאר מערכות אנרגיה סולאריות תוכלו להיוועץ במיטב המומחים בתחום שיכווינו אתכם באשר לטיפול והתחזוק הנכון של הצנרת ומערכת החימום הביתית שלכם. צרו קשר עוד היום ב- 072-3251604.