הסוגים השונים של הדודי שמש

אין כל ספק כי בעזרת מערכות דודי שמש, אפשר להנות ממים חמים במשך רוב חודשי השנה. ללא ספק הדוד יתפקד לאורך כל הקיץ - ולרוב הוא גם מתפקד היטב במשך רוב חודשי האביב והסתיו. זה אומר שלמעט תקופות של חודשים בודדים בשנה, רוב הזמן אתם לא צריכים לבזבז חשמל כדי להנות ממים חמים! עם זאת, כדי שתוכלו להנות ממים חמים ומהוצאות נוחות יחסית, חשוב מאד להבין כי ישנם סוגים שונים של דודים. אז איך בעצם מחלקים בין הדודים הללו? בואו להכיר את כל הדודים, וכמובן להבין לעומק את מהות ההבדלים ביניהם.

כך מבצעים את החלוקה בדודי שמש

 
 
 
● אילו סוגי דודים קיימים? - יש כמה דרכים לסווג את דודי השמש. דרך אחת היא לסווג אותם לפי נפח - קיימים דודים בנפח של 80, 120, 150 ו200 ליטר. דרך אחרת היא לסווג את הדודים לפי המערכות והרכיבים שלהם - דודים רגילים, דודים עם מונעי אבנית, ודודים עם צג דיגיטלי. אלו הן באופן כללי, שתי השיטות המרכזיות לסווג את הסוגים של דודי השמש.

● מה הם ההבדלים בין סוגי דודי השמש השונים? - נתחיל בהסבר על הסיווג לפי גודל. באופן עקרוני, מערכות דודי השמש שמציעות דודים גדולים יותר, מתאימות לבית עם יותר נפשות. אל תשכחו שככל שיש יותר מקום - כך אפשר לשמור בדוד יותר מים חמים ולהשתמש בהם בבת אחת, בלי שהם ייגמרו. אם הדוד קטן מידי - אתם לא תיהנו ממים חמים אחרי שכמה אנשים בבית כבר יתקלחו. אם כך, מדוע לא כולם רוכשים פשוט את הדוד הגדול ביותר? הסיבה היא כמובן מחיר - יש הבדל משמעותי במחירים של הדודים לפי הגודל שלהם, ואנשים לא רוצים סתם כך לבזבז כסף על דודי שמש שהם גדולים מידי ושאין להם צורך בהם. הפתרון הוא לבחור את הגודל לפי כמו הנפשות בבית. בעוד שדוד בנפח של עד 120 ליטר יתאים לבית שגרות בו עד שלוש נפשות, הרי שדודים מגודל של 150 ומעלה כבר מתאים בעצם לבתים שבהם יש לפחות ארבע נפשות ואף יותר כמובן עד הדוד הגדול ביותר. אם הולכים על דרך הסיווג השניה, יש להבין שמדובר פשוט על שימוש איכותי יותר בדוד. אם אתם בוחרים מערכות דודי שמש שיש להן גם מסירי ומסנני אבנית, זה אומר שלאורך זמן, פחות אבנית תצטבר בדוד, הוא ישמור על כושר החימום של וידרוש פחות טיפולי תחזוקה. אם בוחרים מערכות דודי שמש עם צגים דיגיטליים, אפשר לקבל מידע על כמה מים כבר התחממו עד כה, ותוכלו לדעת האם זה זמן טוב להיכנס להתקלח, האם כדאי להדליק גם את הדוד החשמלי, וכיו"ב.
 
סוגי דוד שמש
 

דודי שמש פאר - הבחירה הנכונה

כעת אחרי שקראתם מידע בנושא, אתם מוכנים לבחור בדוד שיתאים לכם - ולבצע רכישה משתלמת אצלנו בדודי פאר, שתחסוך לכם הרבה הוצאות בטווח הארוך צרו קשר ונסייע לכם בהקדם.
אם אתם מעוניינים לקבל פרטים בנושא החלפת דוד שמש ואם אתם מעוניינים לתאם מועד להגעת טכנאי עד הבית, זה הזמן להתקשר לאנשי המקצוע המומחים של חברת פאר יעקב ובניו, המתמחה בהתקנה ותיקון דודי שמש ודודים חשמליים כבר יותר מארבעה עשורים. אנשי המקצוע של החברה זמינים עבורכם בטלפון 072-3251604 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "צרו קשר לקבלת הצעת מחיר" ונציגי החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר.