מערבל מים לדוד

 
מערבל המים מכונה גם וסת מגן וכשמו כן הוא, תפקידו להגן על הצורכים את המים ועל הצנרת באמצעות ערבול המים והורדת הטמפרטורה שלהם ביציאתם מהדוד. המערבל מוריד את המים לטמפרטורה של 50 מעלות צלזיוס.

התקנת המערבל כיום היא חובה על פי חוק, בעיקר בשל סכנת הכוויה בהקשר של שימוש במים על ידי ילדים. מערבל המים מתאים להתקנה הן בדוד שמש והן בדוד חשמלי, שכן בדוד השמש טמפרטורת המים עשויה להגיע אף למעל 100 מעלות צלזיוס בימים חמים במיוחד! בנוסף ליתרונות שצוינו לעיל של המערבל, יתרון נוסף הוא העובדה שהשימוש במערבל מפחית את הסיכון של הצטברות אבנית בצנרת הביתית ובברזים.

אופן הפעולה של מערבל מים לדוד

 
למערבל שתי נקודות כניסה ונקודת יציאה אחת. משני צידי הברז נכנסים מים קרים ומים חמים מן הדוד ודרך נקודת היציאה, יוצאים מים בטמפרטורה של 50 מעלות צלזיוס, אשר מזינים את מערכת המים החמים במבנה.

מדובר סך הכול במנגנון פשוט למדי אך בעל משמעות גדולה מאד בהקשר של שימוש בדוד ולבטיחות המשתמשים במים. במקרה של תקלה במערבל, קראו לאיש מקצוע.

 
התקנת דוד חשמל מקצר
 

הסכנות בהיעדר מערבל מים

מערבלי מים ניתן לרכוש דרך חברות שונות המספקות דודים ואביזרים נלווים לדודים ומערכות סולאריות. בפאר מערכות אנרגיה סולאריות תוכלו למצוא מגוון מערבלי מים מאיכות גבוהה במיוחד, הישר מהיצרן ללקוח. החברה תדע להתאים עבורכם את מערבל המים ולהתקינו באופן המיטבי.

מומלץ להימנע מהתקנה עצמאית של מערבל המים שכן יש צורך בהיכרות מעמיקה עם המערכת הסולארית לשם כך, דבר שעשוי להיות סבוך עבור מי שלא מכיר את המערכות בצורה מקצועית. במידה ולא מותקן בדוד שלכם מערבל מים, פנו לאיש מקצוע על מנת להתקין אחד ושמרו על החוק ועל בטיחותכם ובטיחות ילדיכם. מחיר המערבל נע בין 250 שקלים ומגיע עד לכ-500 שקלים, כאשר המחיר מגל ם בתוכו את עלויות ההתקנה ועלויות המערבל עצמו. בבואכם לרכוש מערבל, וודאו כי הוא עומד בתו התקן הישראלי ומגיע עם אחריות יצרן.