מבנה דוד השמש

ממה מורכב דוד שמש ומה המבנה שלו?

אין כמעט מבנה בישראל שלא מותקן עליו דוד שמש, שתפקידו הוא לעשות שימוש באנרגיית השמש, ודרך הטכניקה של האנרגיה הסולארית. עם זאת, כמובן שאם אתם עומדים לקראת רכישה של דודי שמש חדשים, או סתם מתעניינים בנושא, אתם בוודאי שואלים את עצמכם מהו המבנה המדויק של דוד השמש? דוד השמש כידוע מורכב בעצם מכמה גופים שונים - יש את הקולטנים שהם הלוחות הגדולים אשר קולטים את קרני השמש. ישנו גוף החימום אשר מחמם את המים, יש את המיכל עצמו של הדוד שבתוכו המים נמצאים, ומשם הצנרת אשר מזרימה את המים החמים אל הבית שלכם.

פירוט על חלקים ספציפיים בתוך דוד השמש

 
 
 
● ממה מורכב גוף החימום של דוד השמש? - אחד הגופים החשובים ביותר בתוך כל דוד שמש, זהו גוף החימום שלו. גוף החימום הוא חלק מתכתי, אשר יש בו גם חוטים קטנים ומוליכים. הגוף עצמו מוקף בשכבה מבודדת כדי למנוע מצב שבו המים ישפיעו עליו יותר מידי וכך תתפתח עליו אבנית - אם כי בסופו של יום, לכל גוף חימום יש את טווח החיים שלו, ולכן כדאי להקפיד גם על התקנת מסנן אבנית בדוד. גוף החימום עצמו נמצא בתוך דוד חימום - זאת אומרת שהוא בא במגע ישיר עם המים. גוף החימום מקבל את החום שלו שיירות מהקולטנים, וכאשר הוא מתחמם ומתלהט - מתחממים גם המים שבאים איתו במגע. ניתן לווסת את הטמפרטורה המקסימלית של גוף החימום, ולקבוע למשל שהוא לא יחמם את המים לטמפרטורה שהיא מעבר ל60 מעלות, משום שטמפרטורה חמה מידי פוגעת במיכל המים.

● ממה מורכב מיכל המים של דוד השמש? - למעשה, החלק המרכזי בתוך דודי שמש, זהו כמובן מיכל המים הגודל .זהו הדוד עצמו שבו נמצאים המים. בתוך כל דוד שמש שכזה יש שכבת בידוד פנימית מפוליאוריתן מוקצף, שתפקידו לדאוג לכך שהטמפרטורה החיצונית לא תשפיע על המים ותקרר אותם. מעבר לכך, יש בתול המיכל לרוב רכיבים מיוחדים לסינון של אבנית ומניעת קורוזיה. בתוך כל מיכל מים יש למעשה שני חלקים - החלק עבור המים החמים והחלק עבור המים הקרים, כאשר בכל פעם הדוד מזרים מים קרים לאזור שבו נמצא גוף החימום, ולאחר מכן מעביר את המים החמים לחלק אחר. בצורה כזו, מתבצע חימום מהיר מאד של המים בתוך הדוד, ואלו מועברים כמובן לבית שלכם.
 
מבנה דוד השמש
 

איך התהליך של דודי שמש פאר עובד

כעת, כשאנחנו יודעים כיצד דודי שמש פאר עובדים מקרוב ומבפנים, ברור לנו שמדובר באמת על משהו מדהים שאין לו אח רוע. בזכות מנגנון העבודה המיוחד של הדוד והמרכיבים שלו, כולנו נהנים ממים חמים ונעימים רוב השנה.
אם אתם מעוניינים לקבל פרטים בנושא החלפת דוד שמש ואם אתם מעוניינים לתאם מועד להגעת טכנאי עד הבית, זה הזמן להתקשר לאנשי המקצוע המומחים של חברת פאר יעקב ובניו, המתמחה בהתקנה ותיקון דודי שמש ודודים חשמליים כבר יותר מארבעה עשורים. אנשי המקצוע של החברה זמינים עבורכם בטלפון 072-3251604