מאיץ חום

מה עושים כשרוצים לחמם מים ומהר?

דודי שמש הם פתרון מצוין לחימום מים בארצות חמות כמו ישראל בהן ימי השמש מרובים וכך ניתן להשתמש בצורה חסכנית באנרגיה הסולארית לשם חימום המים. בדודי השמש מותקנת מערכת נוספת של חימום מים למקרים בהם היה יום מעונן ביותר או אפילו גשום וקרני השמש החמות לא היו יכולות לחמם את המים בדוד.

דוד של משפחה בנפח של כ-120 ליטר יכול אמנם להספיק בקלות לארבע ואפילו חמש נפשות אולם הזמן שלוקח עד לחימום מלא שלו בימים בהם אין בכלל שמש הוא זמן ארוך. לכן, הומצא מאיץ חום שניתן לצרף למערכת הדוד ובעזרתה לחמם כמות מים מסויימת מתוך הנפח הכולל של הדוד בקלות ובמהירות.

יתרונות וחסרונות של מאיץ חום

 
  • חימום מים אפקטיבי ומידי – מאיץ חום מאפשר לחמם מים בדוד במהירות גבוהה הרבה יותר מאשר גוף החימום הרגיל של דוד השמש או החשמל. כך, אם למשל הילד או הילדה חזרו מיום ארוך ומלוכלך במיוחד ואתם רוצים לקלח אותם כמה ביותר מהר, תוכלו לקבל מים חמים תוך כעשרים דקות בלבד מרגע ההדלקה של הדוד. אתם יכולים גם לתכנן את הזמן מראש ולהדליק את הדוד מבעוד מועד כך שלא תבזבזו אפילו דקה בהמתנה למים חמים.
  • חיסכון בחשמל – תוספת של מאיץ חום לדוד השמש איננה כרוכה בהוצאה נוספת על חשבון החשמל מעבר להפעלה רגילה של גוף החימום. למעשה, השימוש במאיץ החום "שקוף" מבחינת המשתמש, משום שמרגע שהוא קיים כחלק ממערכת הדוד לא דרושה פעולה מיוחדת על מנת להדליק אותו. בנוסף, תוצאות השימוש במאיץ לא יבואו לידי ביטוי בחשבון החשמל משום שהוא פשוט אינו צורך חשמל נוסף.
  • חימום מים בכמות יחסית קטנה – יחד עם כל היתרונות של מאיץ חום עבור הדוד, חשוב להבין שיש הגבלות לשימוש בו. המאיץ יכול לחמם רק כמות מים לא גדולה שמספיקה פחות או יותר למקלחת ממוצעת של אחד מיושבי הבית. כאשר כמות המים שהתחממה מהר בזכות המאיץ מסתיימת, יש לחכות לחימום מלא של כל מיכל המים, פעולה שאורכת זמן רב יותר ודורשת סבלנות. עם זאת, חשוב לזכור שברוב הבתים ישנה אפשרות של הדלקה באמצעות שעון שקובע באילו שעות כל יום יידלק הדוד וכך ניתן גם לקבל מים חמים למקלחת אחת בתוך 20 דקות וגם לחסוך זמן המתנה ארוך לחימום הדוד כולו.

היעזרו בשירותים המקצועיים של פאר יעקב

 
 
פאר יעקב ובניו דודי שמש ישמחו להעניק לכם שירות בכל הנוגע לחלקים השונים של דוד השמש. נשמח לייעץ לכם אילו חלקים כדאי שיהיו ברשותכם וכמובן להתקין אותם בדוד האישי שלכם. אז אם גם אתם רוצים לקצר את זמן ההמתנה למים חמים גם בימי חורף קשים – התקשרו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם.