דודי חשמל וכמויות הליטר

מעט מכשירים משפיעים על שגרת היום יום שלנו כמו דוד החשמל, ויש לבחור אותו בחכמה.

מי מאתנו לא מכיר את הצורך המהותי והקריטי במים חמים בשגרת היום יום שלנו. כל אחד מאתנו מכיר את המצב שבו אנחנו חוזרים מותשים מיום עבודה ארוך, לעתים גם בחורף הקר והרטוב, וכל מה שאנחנו רוצים הוא מקלחת חמה ונעימה שתשיב את כוחותינו ומרצינו. עם זאת, לא תמיד הדבר אפשרי ולעתים יש לחכות עבור מים חמים לא מעט זמן, והדבר תלוי בדוד השמש בבית שלנו. ואכן, דודי חשמל הם מכשירים בעלי חשיבות מכריעה, מכל הסיבות שכבר ציינו, עבור שגרת החיים התקינה שלנו בבית, ובשביל להבטיח שגרה איכותית בהקשר זה אנחנו צריכים לבחור בדוד הנכון שמספק לנו את המים החמים בכמות הנכונה בניצול החשמל האיכותי ביותר שנחוץ לנו. ובהקשר זה חשוב להבין כי הדודים נבדלים זה מזה, במידה רבה, בנפח שלהם שמשפיע על כמות המים שמתחממים בכל הדלקה של הדוד.

על הנפחים השונים בהם מגיעים דודי החשמל השונים והשפעתם

מה גודל הדוד הנחוץ לכם? דודי חשמל מגיעים במגוון יחסית רחב של נפחים, כאשר דוד של 30 ליטר הוא לרוב הדוד הקטן ביותר בו נוכל לבחור, והנפחים יכולים להגיע גם ל-150 ליטרים ויותר. מקלחת היא פעולה מאוד אישית וכל אחד מאתנו משתמש בכמות שונה של מים ובטמפרטורה שונה, אך ניתן לאפיין כי באופן כללי דוד של 30 ליטר מתאים לאדם שחי לבדו. דוד של 60 ליטר אמור להספיק ל-2 מקלחות, כך שהוא מתאים לדירה זוגית. 4 מקלחות רצופות ויותר כבר צריכות דוד בנפח של 150 ליטרים, כאשר חשוב לזכור כי ככל שנפח הדוד גדול יותר כך זמן החימום יהיה גם ארוך יותר – בדודים של 150 ליטרים הוא יארך בין שעה לשעה וחצי בממוצע.

מה ההשפעה של אבנית? האבנית המצטברת בגוף החימום של דוד חשמל משפיעה באופן משמעותי על יכולת החימום שלו, בכך שהיא יוצרת בפועל מעין שכבה של בידוד בין גוף החימום לבין גוף הדוד. כך, למעשה, אנחנו לא מקבלים את היקף העבודה הנחוץ לנו מהדוד, וההשקעה שלנו בדוד בנפח גדול ומשפחתי היא חסרת תועלת. לכן, גוף חימום של דוד יש להחליף באופן תקופתי – לא מדובר בהשקעה כלכלית נרחבת כל כך, והתדירות בה אנו נדרשים לכך היא אחת לכמה שנים.

שימוש איכותי בדוד חשמל איכותי

דוד חשמל איכותי פירושו חיי בית נעימים ואיכותיים עם מספיק מים חמים לכולם בכל הדלקה של הדוד, כך שגם צריכת החשמל לא עוברת גבולות סבירים. בשביל להבטיח גם את הדוד האיכותי והמתאים לנו מבחינת נפח, וגם את השירות האיכותי המתאים לדוד זה, יש לפנות לשירות המוביל של פאר דודי שמש וחשמל