החלפת תרמוסטט בדוד

תקלות נפוצות בתרמוסטט


התרמוסטט חשוף לפגיעות חיצוניות וכן לשחיקה ובלאי. שימוש מוגבר בדוד עשוי לפגוע בתרמוסטט עם הזמן. במקרים אלו יש צורך בהחלפת התרמוסטט, שכן הפיוז המחובר אליו עשוי לקפוץ ולהתקלקל ובכך יופסק הליך וויסות החום של הדוד ופעילותו התקינה תיפגם משמעותית. חשוב להיות ערניים לתפקוד התרמוסטט ובמידה ומזהים תקלה יש להזמין איש מקצוע במהרה שיטפל בבעיה על מנת למנוע הישנות תקלות דומות או תקלות אחרות הקשורות בוויסות החום במי הדוד.


בדודים החדשים יותר, התרמוסטט מובנה על גבי הפלאנג' יחד עם גוף החימום ובמידה ויש תקלה באחד האלמנטים, לרוב יהיה צורך בהחלפת שלושת האלמנטים ככלל. משמעות הדבר כי התיקון יעלה ללקוח מעט יותר כסף, אך אופן ההחלפה תהיה פחות מורכבת עבור איש המקצוע וההחלפה תהיה מקצועית ופשוטה יותר באופן משמעותי.

אופן החלפת תרמוסטט בדוד

 
 
 
עם הזמנת הטכנאי לתיקון או החלפת התרמוסטט, עליכם לשים לב כי איש המקצוע עוקב אחר מספר שלבים עיקריים. חשוב לציין כי יש להימנע מהחלפת התרמוסטט באופן עצמאי, שכן מדובר במערכת סבוכה ומורכבת, המחוברת בין היתר למנגנון חשמלי, כך שהתנהלות לא נכונה עשויה לשים אתכם בסכנה ממשית וכמובן להעמיד את המערכת בפני סכנה לנזקים מהותיים.


השלבים העיקריים בהחלפת תרמוסטט כוללים, בראש ובראשונה, ווידוא שהפקקים בלוח החשמל נמצאים למטה וכי זרם החשמל המובל אל הדוד מנותק. זהו הצעד החשוב ביותר מכולם שנועד למנוע סכנת התחשמלות או קצר. את הניתוק מבצעים באמצעות פתיחת מגן הפלסטיק בתחתית הדוד וניתוק חוטי החשמל המחברים בין התרמוסטט לגוף החימום. בשלב השני איש המקצוע ישלוף את התרמוסטט הישן וינתק את חוטי החשמל המחוברים אליו.


בשלב השלישי יש לחבר את התרמוסטט החדש באמצעות חיווט, באותו האופן שהיה מחובר התרמוסטט הישן ולהרכיב אותו במקומו. בפאר מערכות אנרגיה סולאריות תוכלו ליהנות משירות אדיב ומקצועי ותקבלו הכוונה ממיטב אנשי המקצוע בתחום.
 
החלפת תרמוסטט
 

חשיבות ההיעזרות באיש מקצוע מוסמךבמקרה של דודי חשמל ושמש אין לבצע תיקונים או החלפות באופן עצמאי אלא יש להיעזר באנשי מקצוע מוסמכים. הסיבה לכך טמונה בעיקר בעובדה שמדובר במערכת המחוברת למעגל החשמלי של המבנה, מה שעשוי להוות סכנה עבור מי שמתנהל עם המערכת ואינו בקיא בה. בנוסף, מי שאינו מכיר את המערכת על בוריה עשוי לגרום לנזקים בלתי הפיכים למערכת ולקצרים חשמליים שעשויים לשרוף את המרכיבים השונים של המערכת ובכך לגרום לבזבוז של כסף ולטרחה מיותרת.


מכאן, נראה שהדבר הנכון ביותר לעשות הוא להיעזר באיש מקצוע מוסמך לשם ביצוע העבודות הללו. בפאר מערכות אנרגיה סולאריות, תוכלו ליהנות ממקצועיות בלתי מתפשרת של עובדי החברה, אשר מוסמכים לטפל בכלל התקלות הקשורות במערכות סולאריות ובדודים. בנוסף, בחברה עושים שימוש אך ורק בחלקי חילוף מבית היצרן, המגיעים עם אחריות ואין שימוש בחלקי חילוף "יד שנייה" או מזויפים.

חלקי חילוף מזויפים עשויים לגרום לתקלות חמורות במיוחד במערכת הסולארית ויתרה מכך, מהווים סכנה מבחינת התלקחות והתחשמלות. חלקי החילוף שמחזיקה החברה עומדים בתו התקן הישראלי ואפשר להיות בטוחים שמדובר בחלקי חילוף מהרמה הראשונה והאיכותית ביותר. ליצירת קשר לטובת החלפת תרמוסטט בדוד שלכם, פנו עוד היום לחברת פאר מערכות אנרגיה במספר 072-3251604.