החלפת פלאנג'

תפקיד הפלאנג' בדוד

הפלאנג' מכונה גם אוגן והוא התושבת עליה מורכב גוף החימום והתרמוסטט. האוגן למעשה מאפשר איטום של הדוד כולו. בדודים החדשים כיום, גוף החימום והתרמוסטט הם חלק אינטגרלי מהפלאנג', מה שאומר שבמקרה של תקלה באחד מהמרכיבים הללו, יש צורך להחליף את שלושת המרכיבים.

מחד, מדובר בתיקון בעלות גבוהה יותר מאשר אילו היה ניתן להחליף רק את אחד מהאלמנטים, אך מנגד, התיקון הופך להיות פשוט יותר לתפעול. תוכלו לזהות תקלה בגוף החימום או בתרמוסטט בקלות וכך תדעו כי תיאלצו להחליף את הפלאנג' כולו, כולל האלמנטים המורכבים עליו.

כיצד נזהה תקלה בתפקוד הדוד?

  • קל במיוחד לזהות תקלה בדוד ובפלאנג' בפרט, שכן, ברגע שנחוש כי המים אינם מתחממים במהירות הרגילה שלהם או שאינם מתחממים כלל, למרות הדלקת גוף החימום באמצעות מתג ההדלקה, אזי נדע כי ישנה תקלה בתרמוסטט או בגוף החימום ויש צורך בהחלפת פלאנג'. התרמוסטט הוא למעשה הגוף אשר מווסת את הטמפרטורה של המים בתוך כלי הקיבול שהוא הדוד וגוף החימום הוא הגוף אשר אחראי על חימום המים באמצעות אנרגיה חשמלית המומרת לאנרגית חום בתהליך ההמרה.

  • שני האלמנטים הללו הם מרכזיים בפעולת הדוד ומצויים על הפלאנג' כאשר זה משמש כתושבת עבורם. את ההחלפה של הפלאנג' מומלץ במיוחד לעשות דרך חברה מקצועית המתמחה במערכות סולאריות ובדודים, כמו למשל, פאר מערכות אנרגיה סולאריות, אשר מחזיקה את אנשי המקצוע המובילים ביותר בתחום ומתחייבת לתיקון מקצועי של הפלאנג' במחירים האטרקטיביים ביותר וזאת לאור העובדה שנדרשת מיומנות רבה בעבודה עם חלקי החילוף של הפלאנג' ובהתקנתם והתקנה לא מדויקת עשויה לגרום לתקלות ואף עשויה להיות מסוכנת במיוחד שכן מדובר בעבודה עם חלקים המחוברים למערכת החשמלית. לכן, הימנעו מביצוע החלפת פלאנג' באופן עצמאי והיעזרו אך ורק באיש מקצוע מוסמך.

עלות החלפת פלאנג'

עלות ההחלפה של הפלאנג' נעה בין 400 שקלים ל750 שקלים כאשר המחיר מגלם את העלות של חלקי החילוף עצמם ואת מחיר העבודה. כאמור לעיל, עלות ההחלפה של הפלאנג' היא יקרה באופן יחסי בשל העובדה שכיום בדודים החדשים מדובר במנגנון המורכב משלושת האלמנטים- פלאנג', תרמוסטט וגוף חימום, אשר שלובים יחד ואין אפשרות להחליף רק את הפלאנג'.

לאחר אבחון התקלה בדוד שלכם, נסו לערוך סקר שוק יסודי ומקיף ולבדוק את המחירים הממוצעים לתיקון המסוים על מנת להבטיח כי איש המקצוע שתבחרו בו דורש מחיר סביר והגיוני ביחס לשוק. בפאר מערכות אנרגיה סולאריות מתחייבים למחירים אטרקטיביים ולשירות ברמה בלתי מתפשרת.

חשיבות השימוש בחלקי חילוף מקוריים

חברת פאר מערכות אנרגיה סולאריות מתחייבת לעשות שימוש בחלקי חילוף מקוריים, מהיצרן עם אחריות. החשיבות הגבוהה הטמונה בכך היא בעיקרה קשורה לתפקוד של חלקי החילוף ולאחריות היצרן המתלווה לחלק חילוף מקורי. לעיתים, בעת שימוש בחלקי חילוף שאינם מקוריים או "יד- שנייה", עשויות להיווצר מגוון רחב של תקלות בדוד עצמו, אשר לא היו קודם לתיקון או אף להחריף את התקלה הקיימת, מה שכמובן יגזול מכם כסף וטרחה.

לכן, בבואכם להחליף את הפלאנג' בדוד שלכם, בחרו אך ורק בחברה מוסמכת כמו פאר מערכות אנרגיה סולאריות, אליה תוכלו לפנות עוד היום בטלפון מספר 072-3251604.