דודי שמש עם מחליף חום

קצת על דוד השמש

דוד השמש הינו מיכל המשמש לחימום מים לטובת פעולות יום יומיות בבתים כמו רחצה, שטיפת כלים וכדומה. הדוד, באמצעות המנגנון הייחודי לו, עושה שימוש באנרגיה סולארית מן השמש לטובת חימום המים. קרינת השמש עוברת תהליך המרה מאנרגיה סולארית מן השמש לאנרגיית חום – אשר מאפשרת את חימום המים בפועל.


דוד השמש מאפשר חיסכון משמעותי במיוחד בחשמל, שכן במרבית ימות השנה ובייחוד בישראל (מדינה המאופיינת בימי שמש רבים במהלך השנה), השמש מספיקה לשם חימום המים ואין כל צורך בהדלקת המנגנון החשמלי שמצוי בדוד. בשל כך, במרבית הבתים בישראל ובייחוד בבנייה החדשה, נוכל לראות מגמה של ריבוי בדודי שמש על פני דודי חשמל.

מהו מחליף החום?

  • דודי שמש עם מחליף חום נבדלים למעשה מדודי השמש הרגילים שתוארו לעיל בכך שבאלו מתבצע תהליך בו המים החמים מתקבלים מהקולטנים המצויים על גג המבנה ובאמצעות כוחה של משאבה, המים נדחפים חזרה אל הדודים המצויים בכל דירה ודירה. המים עוברים מדוד של דירה אחת וממשיכים לדוד הבא שבדירה שמתחת.

  • לאור שטח הפנים הגדולים המתאפשר לאור הפיתולים אשר מאפיינים את הדודים עם מחליפי החום, מתקיים תהליך חימום מחודש של המים עם הגיעם לכל אחת מן הדירות. הדוד מאפשר החלפת חום בין הצינור המגיע מן הקולטנים שבגג המבנה, לבין המים המצויים בדוד עצמו. בפאר מערכות אנרגיה סולאריות תוכלו למצוא דודי שמש עם מחליף חום מהרמה והאיכות הטובים ביותר, ללא פשרות, עבור ביתכם או בית העסק שלכם. תיהנו משירות אדיב ומקצועי שיינתן לכם על ידי מיטב בעלי המקצוע בתחום, התקנה מקצועית ושירות וזמינות לטווח ארוך.

יתרונות דוד השמש ומחליף החום

דוד השמש לכשעצמו רווי ביתרונות, בייחוד ביחס לדוד החשמלי. דוד השמש מאפשר חיסכון אדיר בחשמל, כאמור, בייחוד במדינה כמו שלנו. מרבית ימי השנה רווים בשמש (גם תקופת החורף והסתיו) המספיקה לשם חימום המים בדוד השמש ולשימוש של בני הבית לטובת רחצה למשל. דוד השמש מאפשר גם חימום חשמלי של המים בימים בהם אין די שמש או במקרים בהם נגמרים המים החמים שחוממו על ידי האנרגיה הסולארית וזאת באמצעות מנגנון חשמלי המצוי בדוד השמש, בדומה לדוד החשמלי.

מלבד החיסכון במשאבים במאפשר דוד השמש, טמון כאן פתרון ירוק למי שאכפת מהסביבה, שכן חסכון בחשמל משמעו בין היתר הגנה על הסביבה וצמצום צריכת משאבים המזהמים את הסביבה.

כיצד לשמור על דוד השמש ומחליף החום תקינים?

בדומה לכל מכשיר אחר, דוד השמש חשוף למיני תקלות אשר דורשות התייחסות וטיפול מידיים. דוגמאות לתקלות נפוצות הן נזילות מהפלאנג', שריפה של גוף החימום בתוך הדוד, הצטברות של אבנית על גוף החימום ובתוך כלי הקיבול, או פיצוץ של הצינור המחבר בין קולטי השמש לבין הדוד.

כלל התקלות הללו יקבלו את המענה המקצועי והמדויק ביותר על ידי צוות המומחים בפאר מערכות אנרגיה סולאריות. בפאר מערכות אנרגיה סולאריות עושים שימוש בחלקי חילוף מקוריים, בדודים איכותיים ועומדים בתו התקן הנדרש בתחום. במידה והינכם מחפשים דרך לחסוך בהוצאות החשמל ולשמור על הסביבה, צרו קשר עם
072-3251604.