אביזרים נלווים לדוד שמש

כאמור, דוד השמש בנוי ממנגנון די פשוט, הכולל קולטני שמש הקולטים אנרגיה סולארית ומובילים את אנרגית החום הנוצרת בתהליך המרת אנרגיה אל צינורות המובילים מים קרים ומשם יעברו המים המחוממים דרך הצנרת אל המבנה.

דוד השמש הקלאסי כולל בתוכו גם מנגנון חימום חשמלי, המאפשר חימום של מים גם בעת בה אין ריבוי של שמש, כמו למשל בימי החורף, או במקרים בהם נגמרים המים החמים ויש צורך בעוד. בפאר מערכות אנרגיה סולאריות תוכלו למצוא מגוון אביזרים נלווים לדוד שמש אשר יאפשרו תחזוקה מעולה של הדוד ושמירה עליו לטווח ארוך והן לשדרג את תפקוד הדוד ולהפיק ממנו את המיטב.

שסתום אל חזור- חיסכון בכסף ומניעת נזקים עתידיים

  • שסתום האל חזור הוא למעשה שסתום המותקן בחלק של החיבור של צינור המים הקרים לדוד עצמו ומאפשר הפסקת הזרימה באופן חד כיווני של המים בעת הפסקת מים. היתרון העיקרי בשסתום זה, הוא ראשית מחירו (כ-70 ₪ ליחידה, ברכישה חד פעמית)

  • ושנית היתרונות הטמונים בו והם חיסכון בכסף, שכן בהפסקת מים לא יהיה כל צורך בחימום נוסף של המים, מה שיחסוך לכם בסופו של דבר בעלויות ושנית, העובדה שמיכל הדוד נותר מלא גם בעת הפסקת מים מאפשרת להימנע מנזקים של הצטברות אבנית שקורים בדרך כלל כשמיכל הדוד ריק. בפאר מערכות אנרגיה סולארית תוכלו לרכוש שסתום אל חזור.


מאיץ חום

דוד השמש לכשעצמו רווי ביתרונות, בייחוד ביחס לדוד החשמלי. דוד השמש מאפשר חיסכון אדיר בחשמל, כאמור, בייחוד במדינה כמו שלנו. מרבית ימי השנה רווים בשמש (גם תקופת החורף והסתיו) המספיקה לשם חימום המים בדוד השמש ולשימוש של בני הבית לטובת רחצה למשל. דוד השמש מאפשר גם חימום חשמלי של המים בימים בהם אין די שמש או במקרים בהם נגמרים המים החמים שחוממו על ידי האנרגיה הסולארית וזאת באמצעות מנגנון חשמלי המצוי בדוד השמש, בדומה לדוד החשמלי.

מלבד החיסכון במשאבים במאפשר דוד השמש, טמון כאן פתרון ירוק למי שאכפת מהסביבה, שכן חסכון בחשמל משמעו בין היתר הגנה על הסביבה וצמצום צריכת משאבים המזהמים את הסביבה.

כיצד לשמור על דוד השמש ומחליף החום תקינים?

בדומה לכל מכשיר אחר, דוד השמש חשוף למיני תקלות אשר דורשות התייחסות וטיפול מידיים. דוגמאות לתקלות נפוצות הן נזילות מהפלאנג', שריפה של גוף החימום בתוך הדוד, הצטברות של אבנית על גוף החימום ובתוך כלי הקיבול, או פיצוץ של הצינור המחבר בין קולטי השמש לבין הדוד.

כלל התקלות הללו יקבלו את המענה המקצועי והמדויק ביותר על ידי צוות המומחים בפאר מערכות אנרגיה סולאריות. בפאר מערכות אנרגיה סולאריות עושים שימוש בחלקי חילוף מקוריים, בדודים איכותיים ועומדים בתו התקן הנדרש בתחום. במידה והינכם מחפשים דרך לחסוך בהוצאות החשמל ולשמור על הסביבה, צרו קשר עם
072-3251604.